loading
logo

Just4CreativityMonika Just

Trener twórczego myślenia

Moje dziecko nie chce iść do szkoły. Jak je przekonać?

Objawy lęku, stresu pojawiają się u wszystkich – bez względu na wiek, płeć, etap edukacji. Każdy z nas obawia się nieznanego. Boimy się utraty kontroli, tego że nie będziemy wiedzieli jak się zachować, jak odpowiedzieć na postawione pytanie, jak poradzić sobie z zadaniem o charakterze problemowym  – jak „ogarnąć”  daną sytuację. Budujemy czarne scenariusze, które naprawdę rzadko się sprawdzają.

Jest na to rada – pewnego rodzaju etapowość myślenia i działania:

Jestem trenerem twórczego myślenia i rozwoju zdolności poznawczych dzieci, młodzieży  i osób  dorosłych, nauczycielem akademickim. Moja praca z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi (w ramach szkoleń i warsztatów)  polega na BUDOWANIU RELACJI,  AKTYWNYM SŁUCHANIU,  rozwijaniu kompetencji miękkich pożądanych na współczesnym rynku pracy, w które wpisane są: myślenie twórcze, myślenie krytyczne,  myślenie pytajne, praca zespołowa

Ale i …być może przede wszystkim: rozwiązywanie problemów, wytrzymałość psychiczna, zarządzanie zmianą i zarządzanie konfliktem  ….co oznacza liczne autoprezentacje, prezentacje, wystąpienia na forum, pracę w określonym czasie, gotowość na zmiany, intensywną naukę. Niekiedy działanie pod wpływem stresu i pewnego wewnętrzne napięcia.

Aby móc dzielić się wiedzą, muszę stwarzać warunki w których „Klient” – partner dialogu poczuje się BEZPIECZNIE, doświadczy podmiotowości, akceptacji i konstruktywnej  krytyki, która dostarczy mu wiedzy jak jest i jak może być, dodaje pewności siebie i odwagi w myśleniu i działaniu.

Napisz, zadzwoń, zapytaj o warsztaty, szkolenie…może mogę Ci jakoś pomóc?