loading
logo

Just4CreativityMonika Just

Trener twórczego myślenia

Monika Just

Trener twórczego myślenia

dr nauk społecznych w zakresie pedagogiki twórczości; trener twórczego myślenia, pedagog, edukator, licencjonowany superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na studiach podyplomowych.

Trener firmy szkoleniowej KOMPETEA z siedzibą w Warszawie, trener Szkoły Umiejętności Miękkich PASJA oraz Fundacji Kolorowo w Łodzi. Partner merytoryczny (konsultant, recenzent, autor) Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, Akademii Twórczego Nauczyciela oraz EduAkcji. Popularyzatorska psychopedagogiki twórczości i zdolności.

Realizatorka treningiów Twórczego Myślenia dla sektora Administracji Publicznej, Biznesu Oświaty i Edukacji oraz szkolenia z zakresu nauczania twórczości, myślenia projektowego (Design Thinking) w ramach projektów lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu rozwijania kompetencji miękkich, twórczego rozwiązywania problemów oraz technik heurystycznych i metod pobudzających wyobraźnię i aktywizujących myślenie. 

Warsztaty i szkolenia

W obszar moich szczególnych zainteresowań wpisuje się projektowanie sesji szkoleniowych z wykorzystaniem analogii i metafor.

Podczas wykładów, szkoleń i warsztatów: wykorzystuję moc myślenia wizualnego (Visual Thinking), dotykam analogii i metafor wpisanych w proces dochodzenia do rozwiązywania problemów. Odkrywam kreatywność i drzemiący w każdym z nas potencjał, rozwijam postawę twórczą i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów zgłębiając techniki twórczego myślenia i działania przybliżam do rozwiązywania problemów z pozoru trudnych do „ogarnięcia”.

Spotkania ze mną zawsze zorientowane są na rozwój kompetencji kluczowych, kompetencji społecznych w tym przede wszystkim na rozwój kreatywności oraz umiejętności potrzebnych do tego, aby być zdolnym do działania oraz sprostać osobistym i społecznym wyzwaniom XXI wieku.

Jestem autorką wielu artykułów naukowych i popularno-naukowych dotyczących problematyki twórczości oraz edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Współtwórczynią programu Twórczego Rozwiązywania Problemów (TRP) w praktyce wpisanego w strategię edukacyjną rozwoju miasta Wrocław 2014-18r – Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016.

Jestem współautorką Metody i wyobraźni. Lekcje twórczości w 1,2,3 cz.1-3, Wyd. Difin, podręcznika adresowanego do nauczycieli chcących rozwijać myślenie twórcze swoich uczniów, pakietów edukacyjnych Wesoła Szkoła, tablic interaktywnych dla edukacji wczesnoszkolnych Wyd. WSiP i autorką materiałów edukacyjnych dla firmy Henkel Polska Jestem Globik Wyd. AUDE nagrodzonych podczas dziewiątej edycji gali Power of Kontent Marketing Adwards za dydaktyczny aspekt, zaszczepiający najmłodszym szacunek do ekologii w przyjazny i humorystyczny sposób.

Sprawowałam również funkcje eksperckie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, imprezie będącej corocznym podsumowaniem światowego programu dla dzieci i młodzieży zorientowanego na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku.

Wpółpraca

teatr_pinokio
pm_39_LDZ
gbp_czosnow
sp_41_LDZ
mp_12
eduakcja_
pasja
wow
atn
mscdn
psk
sp1ws
art_movement
przedszkole_ul
kolorowo

Dlaczego szkolę: