JUST4O MNIE

Trener twórczego myślenia

Jestem pedagogiem, trenerem twórczego myślenia, doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, wieloletnim wykładowcą, licencjonowanym superwizorem Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, certyfikowanym moderatorem Design Thinking, trenerem myślenia wizualnego, coachem ACTP ICF i edukatorem.

Fascynuje mnie myślenie twórcze i możliwości jego stymulowania tak, by w warunkach codziennych lub w obliczu konkretnej sytuacji uwolnić maksimum twórczego potencjału. Propaguję myślenie twórcze w Polsce jako jedną z najważniejszym kompetencji XXI wieku.

kompetencjeCZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Szkolenia dla oświaty

Problematyka moich szkoleń adresowanych do nauczycieli i rad pedagogicznych podąża za potrzebami nowoczesnej oświaty i edukacji. Jako wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego (kiedyś), obecnie AHE w Łodzi, trener Niepublicznych Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli i partner merytoryczny Wyd. WSiP oraz ekspert platformy edukacyjnej EduAkacja, nieustannie się rozwijam, aby odpowiedzieć na Państwa potrzeby dostarczając inspiracji oraz merytorycznych i trafnych rozwiązań.

Więcej

Szkolenia dla firm

Od 15 lat realizuję treningi kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów, myślenia projektowego i myślenia wizualnego dla sektora administracji publicznej i biznesu w ramach projektów firmowych, lokalnych i ogólnopolskich. Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu rozwijania kompetencji miękkich, twórczego rozwiązywania problemów oraz technik heurystycznych i metod pobudzających wyobraźnię i aktywizujących myślenie.

Więcej

just4creativity_009

Rozwój osobisty

W obszar moich zainteresowań wpisuje się projektowanie sesji warsztatowych, konsultacji pedagogicznych oraz coachingu z wykorzystaniem analogii i metafor. To właśnie myślenie metaforyczne i indukcyjne stały się tematem mojej pracy doktorskiej.

Więcej

Podręczniki

Współtworzę podręczniki, publikacje i pomoce dydaktyczne. Jestem współautorką i ilustratorką kilkunastu książek, materiałów edukacyjnych oraz publikacji naukowych i popularno-naukowych opublikowanych w pracach zbiorowych i czasopismach dotyczących problematyki twórczości i efektywnego nauczania.

Więcej

Projekty

Pracuję w ramach projektów lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Doświadczenia projektowe zbieram przez niemalże całe życie zawodowe m.in. z Uniwersytetem Łódzkim, MSCDN Płock, Warszawa, Ciechanów i Teatru PINOKIO w Łodzi.

Więcej

rekomendacjeZAUFALI MI

 • Client Image

  Szkolenie z udziałem Pani Moniki Just było od początku do końca bardzo ciekawe, pobudzające nauczycieli do twórczego myślenia i działania. Jako Prowadząca w sposób profesjonalny przedstawiła członkom rady pedagogicznej "Proste techniki twórczego myślenia w edukacji przedszkolnej". Dodatkowo swoją postawą i erudycją Pani Monika wpłynęła na efektywność szkolenia, zaś zaprezentowane podczas warsztatów pomoce na pewno posłużą nauczycielom w pracy z dziećmi. Materiały szkoleniowe świadczą o tym, iż Pani Monika jest nie tylko teoretykiem ale posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Potrafiła nas zainspirować do dalszych poszukiwań w powyższej tematyce i sprawić, że czas spędzony podczas naszych wspólnych zajęć minął bardzo szybko. Dziękujemy!

  • Barbara Konke, Urszula Michlicka
  • Dyrektor Przedszkola Nr2 Miś w Słupcy
 • Client Image

  Z Moniką pracowałyśmy nad publikacją edukacyjną dla dzieci. Zadaniem Moniki było wymyślenie zabaw pokazujących jaki mamy wpływ na środowisko w którym żyjemy. Monika jest przede wszystkim entuzjastką swojej pracy. Tak jak ja uwielbia niestandardowe wyzwania – pracowało się nam razem fantastycznie.

  • Urszula Radzińska
  • Prezes, Aude Sp.z o.o.
 • Client Image

  Doskonałe warsztaty pełne szalonych pomysłów do wykorzystania od zaraz. Czas spędzony podczas zajęć przyprawia o ból brzucha ze śmiechu i zawrót głowy od karuzeli najcudowniejszych ćwiczeń. Zdecydowanie polecam!

  • Jolanta Lesiak
  • WOW Centrum Języków i Rozwoju
 • Client Image

  Monika to człowiek niezwykły, który z najbardziej nawet znudzonej nauką osoby potrafi wykrzesać mega potężne pokłady zaangażowania i kreatywności!!! Zajęcia z Moniką to relaks i fantastycznie spędzony czas. Ogromna wiedza i niespotykany dar umiejętności jej przekazania w prostym i zabawnym przekazie!!! Przygotowanie do zajęć - gry, karty, gadżety...cudowne!!! Po wiele z nich pobiegniesz po zajęciach do empiku lub Tigera i zechcesz zarażać innych tym czego Cię nauczy, odkryjesz coś w sobie, bo wiesz już, że to możliwe, że się da i że się chce!!! Mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze się gdzieś skrzyżują!!! Takich trenerów i wykładowców nam trzeba!!! Monia! Wielkie, wielkie dzięki!!!

  • Małgorzata Dębczyńska-Zachacz
  • Centrum Nauki i Techniki EC1
 • Client Image

  Najwspanialsza, najlepsza, najbardziej energetyczna i uśmiechnięta trenerka jaką spotkałam. Szkoleniowy wulkan energii.

  • Monika Gaik
  • Sensu Stricte
 • Client Image

  Mam ogromną przyjemność pracować z Moniką od wielu lat. Szczerze podziwiam jej ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie metod twórczego myślenia, rozwoju zdolności poznawczych i kreatywności, jak również visual thinking - ma rzadką umiejętność pokazywania swoich myśli w formie ikon i symboli. Monika zaraża swoim nieustannym entuzjazmem, pozytywnym nastawieniem, humorem i uśmiechem. Integruje zespoły i potrafi zaangażować je do pracy nawet jeśli to wymaga wyjścia poza ich strefę komfortu. Jej wybitne umiejętności interpersonalne, otwartość na nowe projekty i elastyczność w działaniu zasługują na szczególne uznanie. Gorąco polecam Monikę jako rzetelnego, wiarygodnego partnera do współpracy, nastawionego na realizację celu i dzielenie się wiedzą z innymi.

  • Beata Michalska-Dominiak
  • trener biznesu, moderator DT, współzałożycielka "Klientocentryczni"
 • Client Image

  Z Moniką mam przyjemność współpracować w ramach programu EduAkcja, w ramach którego przygotowała swój pierwszy kurs online dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Wspólne działanie stworzyło więź, która do dziś wspaniale rezonuje. To wszystko dzięki talentowi budowania ciepłej atmosfery, który posiada Monika.  Zaangażowanie i profesjonalizm Moniki jest godny najwyższego uznania. Dbałość o szczegóły, racjonalność działania pod wpływem stresu oraz niezliczone pokłady energii to gwarancja pewnego sukcesu.

  • Piotr Sobolewski
  • autor programu EduAkcja
 • Client Image

  Wierzę, że za sukcesem każdego warsztatu/spotkania/szkolenia stoi człowiek - jego charyzma i energia.Monika Just, to profesjonalistka, która dysponuje ogromną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Co więcej: prezentuje taki rodzaj inteligencji, która pozwala błyskotliwie łączyć płaszczyznę teorii z codzienną praktyką. Jej charyzma w pracy trenerskiej pobudza do działania, inspiruje i budzi takie emocje, które są fundamentem rozwoju i chęci zmiany. Łączy to, co najistotniejsze w pracy trenerskiej: poczucie obowiązku i lojalności wobec odbiorcy, wyczulenie na potrzeby uczestników, imperatyw rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań. Spotkanie z nią to ważny krok naprzód w myśleniu o miejscu twórczości w naszym życiu (nie tylko zawodowym). Monika Just to wiedza, charyzma i energia.

  • Anna Mrozińska-Szmajda
  • polonistka, pedagożka, animatorka kultury
 • Client Image

  Warsztaty Moniki to połączenie moich ulubionych "składników" super mocy: profesjonalizm plus super pozytywna osobowość. Efekt wow osiągnięty!

  • Katarzyna Zając Malinowska
  • Fabryka Umysłu

aktualnościAKTUALNOŚCI

kontaktKONTAKT

Napisz lub zadzwoń do mnie jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat współpracy ze mną.

+48 603 88 22 84
monika.just@just4creativity.pl
just4creativity.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Przesłane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane przez administratora zgodnie przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Administrator umożliwia wgląd do własnych danych osobowych i zapewnia prawo ich poprawiania, jak i usunięcia.

Polityka prywatności